Unutar 3750 hektara, još uvijek gotovo nedirnute prirode talijanske pokrajine Umbrije, stoji zapanjujuća arhitektura i dizajn iza 1000 godina starog dvorac koji je danas pretvoren u dekadentni i suvremeni hotel. Umbrija je jedina regija na Apeninskom poluotoku koja nema izlaz na more, ne škodi nam jer ova regija zato ima najzeleniji krajolik, predivne starine, putove i seoca, koji bi nas na putu prema talijanskoj obali osvježili i napravili uvod u more, sunce i Italiju (ili bismo nepovratno ostali). Vodimo vas u online tour ovog imanje u Umbriji, mnogi bi rekli melankolična talijanska sestra Toskane – u interijer i eksterijer koji nas već neko vrijeme zavodi na društvenim mrežama.
Kako zamišljate odmor? Ok, nemamo svi istu sliku, ali odmor ima istu svrhu i sigurno barem polovina nas jake hedonističke zahtjeve. Idealan odmor ili putovanje (ovo piše jedna od nas tri, te uvjerava) bilo bi jako blisko ovakvom prizoru: nekoliko dana odmora kojeg bi onda nastavili prema jugu Italije ili bi ovo mjesto izabrali kao bazu. Hotel i to ovakav, s concierge koji će vas uputiti u mjesta koja treba posjetiti, a koje vam agencija sigurno neće dati, uvrstili bi u odmor iz snova. Jedina stvar koja nas limitira je cijena jedne noći u ovom hotelu, to ćemo prešutjeti.
Godine 1994. grof Antonio Bolza ( potomak talijanskog plemstva) vraća se u svoju rodnu zemlju i kupuje imanje s dvorcem. Nakon 25 godina od tog dana, njegov sin Benedikt dovršava obnovu dvorca i pretvara ga u hotel, završava renoviranje srednjovjekovnih seoskih kuća (njih 50-ak) razasutih po imanju, pretvarajući ih u jedinstvene vile za odmor – u bilo koje doba godine. Benedikt Bolza je arhitekt po formaciji, ali puno više je dizajner interijera koji je kod uređenja svakog objekta i detalja na imanju pristupio osobno i pragmatično. Od pomno izvedene restauracije arhitekture dvorca temeljene na izvornim strukturama, uređenja interijera koje je uradio sam, pod imenom vlastitog arhitektonskog i dizajnerskog studija B.B. for Reschio u kojem su uključeni skoro svi članovi porodice Bolza, i za kojeg je (upravo ovim projektom) uradio odličnu referencu. Rezultat su umbrijski originali čiji karakter dolazi do izražaja u pravoj mješavini rustikalnog, modernog i elegantnog.
Tako se svaka ruševina na imanju oblikovala prema svojoj viziji kao suvremeni dragulj arhitekture i uređenja interijera. Bolza se oslanja na tradicionalne talijanske metode gradnje i vješto spaja staro s novim. Zajedno s lokalnim obrtnicima neumorno je radio na uređenje svakog zdanja na imanju. Do sada je renovirano 30-ak vila od ukupno 50-ak kuća koliko ih ima na imanju, pored dvorca koji je pretvoren u hotel. Svaka od ovih vila ima sličnu vizuru i prirodno se uklapa u krajolik i arhitekturu ovog dijela Italije. Ručno oslikane tapete i antikne pločice susreću se s etruščanskim dnevnim krevetima, stoljetnim vrtnim sofama, velikim engleskim kraljevskim krevetima iz 19. stoljeća, francuskim Art Deco svjetiljkama, talijanskim foteljama iz 1930-ih i ostalim namještajem nadahnutim starinama koje su sami izradili ili kupovali u antikvarnicama širom Europe. Zadivljujuća je pozornost interijera posvećena detaljima.
HOTELSKA SOBA U DVORCU
JEDNA OD DESETINE VILA ZA IZNAJMLJIVANJE NA IMANJU
Ovdje plaćate cijenu jednog načina života koji uključuje doživljaje i uspomene, i jednom riječju imate osjećaj pripadnosti. Mislim da bi se mnogi složili s tim, s osjećajem pripadnosti na određenim mjestima ili s doživljajima. Ovdje ćete doživjeti predstave pod prozorom, tzv. glumačke karavane, unajmiti sate jahanja na andaluzijskim konjima (40 plemenitih andaluzijskih konja), floristica, grofica Nencia, koja će vas naučiti tajnama ovog predivnog zanata, uživati u jazz večerima. Ono što je trenutno jako atraktivno, a moguće doživjeti upravo u zemljama koje su poznate po kulinarstvu, jeste kulinarska škola u kojoj će vas naučiti kako pronaći sastojke prije nego što ih pretvorite u ukusno jelo koristeći klasične talijanske tehnike kuhanja. Zamislite sve ovo plus privatno jezero gdje možete veslati, pecati, praviti piknik ili promatrati divlje životinje u pratnji domaćeg lovočuvara.
Drevni vinski podrumi dvorca pretvoreni su u The Bathhouse, koja se oslanja na slavne tradicije rimskih kupki. E sada taj The Bazen nalazi se odmah izvan zidina dvorca. Dizajniran je na način da voda nježno prelazi svoje rubove u okolnu travu, bazen okružen borovom šumom savršeno odgovara organskom, prirodnom osjećaju kojim cijeli hotel odiše. I ko može odoljeti ovakovom serenity prizoru!
Mogli bismo ovdje dijeliti sve ono što nam je zapalo za oko, prenijeti priču talijanskog plemstva čiji potomci danas vode i rade na imanju Reschio. Ali, nećemo dalje, pozivamo vas da posjetite njihove društvene mreže, i uživate u jednom od zanimljivijih IG profila ove branše, link je OVDJE